GÜNDER’İN YENİ YÖNETİMİ İŞ BAŞINDA

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (ISES – International Solar Energy Society) Türkiye Bölümü olan GÜNDER’in Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara’da gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlığına, Kemal Gani Bayraktar getirildi.

GÜNDER Yönetim KuruluGündem gereği olarak, geçmiş dönemde yapılan çalışmaları içeren faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporları okundu. Yapılan bilgilendirmelerden ve açıklamalardan sonra, oybirliği ile yönetim ve denetim kurullarının faaliyetleri onandı. Daha sonra Yönetim Kurulu üye sayısının 9’dan 13’e çıkarılması dahil birçok değişikliği içeren tüzük değişikliği oy birliği ile kabul edildi. Yeni yönetimin belirlenmesinden sonra, Genel Kurul’a katılan üyelerin istek ve önerileri dinlenerek, yeni dönemde yapılması düşünülen 2014 faaliyetleri ve gelişmeler konusunda üyelere bilgi verildi.

GÜNDER üyelerinin katılımına açık gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında Derneğin 2013 – 2015 yılları arasında görev yapacak 12. dönem yönetim ve denetim kurulları belirlendi. Görevini devreden 11. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Necdet Altuntop, toplantıda yaptığı konuşmada, ”Her geçen gün üye sayısını artıran ve faaliyetlerini çeşitlendiren GÜNDER’in güneş enerjisi sektörünün en önemli sivil toplum örgütü haline geldiğini belirterek, yeni üyelerin katılımının GÜNDER’e güç kattığını” söyledi. Yeni Yönetim Kurulu’nun sektörün tüm paydaşlarını kapsayan bir yapıda oluştuğunu vurgulayan Prof. Dr. Altuntop, “Yönetim Kurulunda üretici, tedarikçi, üniversite ve politika geliştirici (kamu) kurumların yer almasının, GÜNDER’i daha etkin, çok yönlü, bütünleştirici ve güçlü kılacaktır” şeklinde konuşarak, “Bugüne kadar süregelen çalışamalarda hoşgörü ile desteğini esirgemeyen üyelerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Divan Kurulu Başkanı Şadi Büyükkeçeci de, Prof. Dr. Necdet Altuntop’a bugüne kadar özveri ile üstlenmiş olduğu sorumluluklara teşekkür ederek, kendisine GÜNDER adına anı plaketini sundu.

İlk Yönetim Kurulunda görevlerin dağılımı kararlaştırılmak üzere, Olağanüstü Genel Kurul toplantısı tamamlandı. Daha sonra gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanlığa görevine Kemal Gani Bayraktar getirildi.

 

 

12. Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Yrd. Doç.Dr. Ahmet Yılancı, Ali Ezinç, Prof. Dr. Bülent Yeşilata, Can Sözen, Fatih Gökkaya, Halil İbrahim Dağ, Dr. Kemal Gani Bayraktar, Kerim Gazioğlu, Yrd. Doç. Dr. Mete Çubukçu, Osman Özberk, Sabahattin Öz, Sencer Erten, Şadi Büyükkeçeci

Denetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Bilal Şimşek, Erkin Özbek, Mehmet Aşker

Total
0
Shares
1 yorum
 1. FOTOVOLTAİK VE DİĞER GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ AÇIK HAVADA PEK ÇOK KİRLETİCİ ETKİYE MARUZ KALMAKTADIR. BUNLAR :

  1. MUSLUK SUYU VE YANLIŞ TEMİZLEME SONUCU OLUŞAN KİREÇ VE İZLERİ
  2. BİTİŞİK AĞAÇLARIN YAPRAKLARI VE İĞNELERİ
  3. KOMŞU AĞAÇLARIN YAPRAK BİTLERİ
  4. AĞAÇLARIN VE BİTKİLERİN ORGANİK SALGILARI – REÇİNELERİ
  5. POLEN VE ÇİÇEK TOZLARI
  6. OTLARIN VE AĞAÇLARIN TOHUMLARI
  7. ENDÜSTRİYEL HAVA KİRLİLİĞİ – KURUM VE İS
  8. ISITMA-SOĞUTMA VE İKLİMLENDİRME SONUCU ÇIKAN İS VE KURUM
  9. STABİLİZE YOLLARIN TOZU VE EGZOS GAZI
  10. DEMİRYOLU HATLARI
  11. TARIMSAL İLAÇLAMA TOZLARI
  12. YOSUNLAR VE BİTKİLER
  13. BÖCEK VE KALINTILARI
  14. KUŞ PİSLİKLERİ( TÜRKİYE KUŞ GÖÇ YOLLARI ÜZERİNDE )
  15. SAHİL BÖLGELERDE TUZ KRİSTALLERİ
  16. UYGUN OLMAYAN EKİPMAN VE YANLIŞ TEMİZLEME SONUCU PANELLERDE KIRILMA-ÇATLAMA VE KOROZYONA UĞRAMA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Total
0
Share