EPDK akaryakıt dağıtım şirketlerine fiyat incelemesi

60 bin ton kararları EPDK’nın başını ağrıtacak

EPDK’nın 60 bin ton yükümlülüğünü yerine getirmeyen bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin lisanslarını iptal edip, bazılarının lisanslarını iptal etmemesi üzerine yargı harekete geçti. Yargı, “60 bin ton kararları” ile ilgili EPDK’dan bilgi istedi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2019 yılında 60 bin ton beyaz ürün satışı yükümlülüğünü yerine getirmeyen akaryakıt dağıtım şirketlerine yönelik başlattığı soruşturmayı bir süre önce tamamlamıştı. Bu kapsamda EPDK, 60 bin ton beyaz ürün satışı yükümlülüğünü yerine getirmeyen bazı dağıtım şirketlerinin lisanslarını geçtiğimiz günlerde iptal etmişti.

Enerjitime.com’un sektör kaynaklarından edindiği bilgilere göre, EPDK’nın 60 bin ton yükümlülüğünü yerine getirmeyen bazı dağıtım şirketlerinin lisansını iptal ederken, bazı dağıtım şirketlerine yönelik lisans iptaline gitmemesi yargının ilgisini çekti.

60 bin ton yükümlülüğü kararları dolayısıyla EPDK’nın önümüzdeki günlerde başının çok ağrıyacağı ifade ediliyor.

Yargının bu konuda EPDK’dan bilgi istediği ve 60 bin ton satış yükümlülüğünü yerine getirmeyen bazı dağıtım şirketlerinin lisanslarının niçin iptal edilmediğini sorduğu belirtiliyor.

Öte yandan sektör kaynakları, yargının bu durumu dağıtıcılar arasında çifte standart olarak değerlendirdiği ve kanunların tüm şirketlere eşit biçimde uygulanması gerektiği görüşünde olduğu bilgisini verdiler.

EPDK, 17 AKARYAKIT DAĞITIM ŞİRKETİNİN LİSANSINI İPTAL EDECEK başlıklı haber için tıklayın…

Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Total
3
Share