İngiliz yatırım fonu Actis, UEDAŞ’tan sonra şimdi de SEDAŞ’ın peşinde

İngiliz yatırım fonu Actis, UEDAŞ’tan sonra şimdi de SEDAŞ’ın peşinde

Kısa bir süre önce Limak Holdingin elindeki Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi (UEDAŞ) satın alan İngiliz altyapı yatırım fonu Actis, şimdi de Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi (SEDAŞ) almak için kolları sıvadı.

enerjitime.com / ANKARA

Geçtiğimiz günlerde Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinin bulunduğu Uludağ bölgesinde elektrik dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini sürdüren UEDAŞ ve Limak Uludağ Perakende Elektrik Satış A.Ş.’nin hisselerini satın alan Actis, bir elektrik dağıtım şirketini daha satın almak üzere harekete geçti.

Enerjitime.com’un sektör kaynaklarından edindiği bilgilere göre, İngiliz altyapı yatırım fonu Actis, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde elektrik dağıtım faaliyetlerini sürdüren SEDAŞ’ı satın almak için de pazarlık masasına oturdu.

Satın alma görüşmelerinin önümüzdeki günlerde sonuçlanması bekleniyor.

SEDAŞ, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca 1 Temmuz 2008 tarihinde ihale edilmiş ve 600 milyon dolarlık teklif veren Akkök-Akenerji-CEZ Konsorsiyumu ihaleyi kazanmıştı. SEDAŞ, 11 Şubat 2009 tarihinde Akkök-Akenerji-CEZ Ortak Konsorsiyumu’nun yönetimine geçmişti.

SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde 1.9 milyon tüketiciye ve 3.7 milyon nüfusa enerji dağıtım hizmeti veriyor.

LİMAK, ELEKTRİK DAĞITIM VE PERAKENDE ŞİRKETLERİNİ İNGİLİZ ACTİS’E SATIYOR başlıklı haber için tıklayın…

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Total
0
Share