Cumhurbaşkanlığı atama kararları

MTA Genel Müdürlüğüne Yasin Erdoğan Atandı

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. MTA Genel Müdürlüğüne Yasin Erdoğan atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğüne Yasin Erdoğan atandı.

Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Zafer Sümengen atandı.

YASİN ERDOĞAN KİMDİR?

Yasin Erdoğan, 1976 senesinde Artvin, Borçka’da dünyaya geldi. Lisan eğitimini Çukurova Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Ecole des Mines de Paris’te, doktora eğitimini 2007 yılında Çukurova Üniversitesi’nde aldı ve 2017 yılında doçent unvanını kazandı.

Erdoğan, 1997 senesinde akademik kariyerine başladı ve sırasıyla Çukurova Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, MTA’da mühendis, Mustafa Kemal Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünde Bölüm Başkanı, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği, basın ve halkla ilişkiler danışmanı, yabancı diller yüksekokul müdürü, mühendislik ve fen bilimleri enstitüsü yönetim kurulu üyeliği, enerji enstitüsü yönetim kurulu üyeliği, senatör ve genel sekreter olarak görev aldı.

30 Eylül 2019 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı MTA Madencilik AŞ’ye (MTAIC) Genel Müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Erdoğan; Fransızca, İngilizce ve Gürcüce bilmektedir.

Son olarak Yasin Erdoğan,  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğüne atandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Total
0
Share