bayilik lisansı iptali

Yedi akaryakıt bayisinin lisansı iptal edildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından petrol piyasasında sekiz bayilik lisansı verildi. Yedi bayinin lisansı iptal edilirken, dört bayi de transfer oldu.

Yürürlüğe giren lisanslar şöyle:

 1. Adana/Ceyhan’da Opet Petrolcülük Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Ozt Petrol Ürünleri Taşımacılık Oto Kiralama Lastik Tarım Ürünleri Ticaret Limited Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.
 2. Antalya/Kumluca’da Shell & Turcas Petrol Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Kutsi Özer Petrol Turizm İnşaat Gıda Tarım Ticaret Ve Pazarlama Limited Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.
 3. Antalya/Aksu’da Kadooğlu Petrolcülük Taşımacılık Ticaret Sanayi İthalat Ve İhracat Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Balsay Petrol Ürünleri Taşımacılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.
 4. Erzurum/Pasinler’de Shell & Turcas Petrol Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Kale Blokbims Hafif Yapı Elemanları İnşaat Malzemeleri İnşaat Taahhüt Madencilik Nakliyat Turizm Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.
 5. Bursa/Nilüfer’de Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Hamitbey Petrol Turizm İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.
 6. Çorum/Sungurlu’da Aksaray Akaryakıt Dağıtım Nakliye Enerji Gıda İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Han Dost Petrol Turizm Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.
 7. Çankırı/Çerkeş’te Shell & Turcas Petrol Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Hendek Petrol İnşaat Ticaret Limited Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.
 8. Tekirdağ/Çorlu’da TP Petrol Dağıtım Anonim Şirketi’nin bayisi olarak faaliyet gösteren Mert-Yonca Kuyumculuk Petrol Otomotiv Turizm Tekstil İnşaat Hafriyat Yapı Malzemeleri Taahhüt Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi’ne 07.07.2021’den geçerli olmak üzere 07.07.2033 tarihine kadar bayilik lisansı verildi.

Yedi BAYİLİK LİSANSI SONA ERDİ

EPDK tarafından bugün petrol piyasasında yedi bayilik lisansı ise sonlandırıldı. Bayilik lisansı sonlandırılan şöyle:

 1. Satoka Petrol Arge Yazılım Gıda Tarım Hayvancılık Enerji İnşaat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi
 2. Aytemiz Petrolcülük Ticaret Limited Şirketi      
 3. Mert-Yonca Kuyumculuk Petrol Otomotiv Turizm Tekstil İnşaat Hafriyat Yapı Malzemeleri Taahhüt Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi         
 4. Aziz İnalcan-Sur Petrol    
 5. Aksoy Akaryakıt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi     
 6. Ahmet Hendek      
 7. Öztürk Toptan Akaryakıt Madeni Yağ Oto Lastik Nakliyat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi      

DÖRT BAYİ TRANSFER OLDU

Dört bayi ise dağıtıcısını değiştirdi. Dağıtıcısını değiştiren bayiler ve yeni dağıtıcıları şöyle:

 1. Saroz Akaryakıt Enerji İnşaat Anonim Şirketi – Turkısh Oıl Petrolcülük Anonim Şirketi
 2. Mehmet Aslan – Uzun Grubu Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi
 3. Saroz Akaryakıt Enerji İnşaat Anonim Şirketi – Turkısh Oıl Petrolcülük Anonim Şirketi
 4. Saroz Akaryakıt Enerji İnşaat Anonim Şirketi – Turkısh Oıl Petrolcülük Anonim Şirketi
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Total
0
Share